Kategoria: Artykuły i badania

Różnica między Indonal Forte a Indonal Woman?

Różnica między Indonal Forte a Indonal Woman?

Artykuły i badania

19. czerwca 2024

Indonal Forte i Indonal Woman mają tę samą główną substancję czynną, indolo-3-karbinol, a zatem podobne efekty terapeutyczne. Indonal Forte zawiera jednak większą ilość tej substancji czynnej, konkretnie o 50 mg więcej na kapsułkę, oraz kompleks kurkuminy, który jest doskonałym uzupełnieniem głównej substancji czynnej dzięki wyżej wspomnianym działaniom. Jeśli nie masz alergii na kurkuminę, zalecamy wybór Indonal Forte. Jeśli bierzesz Indonal profilaktycznie lub masz alergię na kurkuminę, zalecamy Indonal Woman.

Zobacz artykuł
Przekwitanie u kobiet i Indonal FORTE® – pierwsza pomoc

Przekwitanie u kobiet i Indonal FORTE® – pierwsza pomoc

Artykuły i badania

03. maja 2022

Dla wielu kobiet okres klimakterium może być przygnębiający i skomplikowany. Przy pierwszych objawach i braku miesiączki w tym wieku należy zwrócić się o pomoc do ginekologa, który oceni stan, przeprowadzi dokładne badania i ustali właściwe leczenie. Kuracja opiera się na suplementacji hormonów, jednak skład diety oraz substancja I3C doskonale sprawdzają się także w okresie menopauzy. Korzystnie wpływa na gospodarkę hormonalną kobiet, szczególnie korzystnie wpływa na okres menopauzy.

Zobacz artykuł
Zastosowanie indolo-3-karbinolu w ginekologii – artykuł fachowy

Zastosowanie indolo-3-karbinolu w ginekologii – artykuł fachowy

Artykuły i badania

03. maja 2022

Indolo-3-karbinol to substancja fitochemiczna otrzymywana z roślin krzyżowych. Po jego spożyciu powstaje kilka składników oligomerycznych o różnej skuteczności biologicznej, a wśród nich 3,3'-diindolilometan. Charakteryzują się działaniem antyestrogenowym i antyproliferacyjnym. Badania przyniosły pozytywne wyniki w zakresie wpływu indolo-3-karbinolu na różne choroby onkologiczne i wykazano korzystne zmiany w metabolizmie estrogenów. Zastosowanie indolo-3-karbinolu znajduje zastosowanie w profilaktyce i leczeniu chorób brodawczakowatych wywołanych wirusem brodawczaka ludzkiego, ale także raka endometrium i wczesnych stadiów raka piersi. Wpływając na metabolizm estrogenów, metabolizm glukozy oraz zmniejszając insulinooporność, wydaje się być obiecującą metodą leczenia wspomagającego w zespole policystycznych jajników. Indolo-3-karbinol jest uważany za bezpieczny nawet przy długotrwałym stosowaniu.

Zobacz artykuł
Ochronne działanie indolo-3-karbinolu i raka piersi

Ochronne działanie indolo-3-karbinolu i raka piersi

Artykuły i badania

03. maja 2022

Ostatnie wyniki epidemiologii, hodowli komórkowych in vitro i badań in vivo sugerują korzyści ze stosowania indolo-3-karbinolu w profilaktyce wielu nowotworów, w tym raka piersi. Wykazano, że doustne podawanie indolo-3-karbinolu korzystnie wpływa na metabolizm estrogenów u ludzi. Zwiększa stosunek 2-hydroksyestronu do 16alfa-hydroksyestronu. Dowody eksperymentalne i kliniczne sugerują, że metabolity 16α-hydroksylowanego estrogenu reagują jako silne estrogeny i są powiązane z ryzykiem raka piersi, podczas gdy metabolity 2-hydroksylowane mają niższą aktywność estrogenową i są słabo powiązane z tą chorobą. Indolo-3-karbinol jest dobrym kandydatem do badań klinicznych u kobiet o podwyższonym ryzyku zachorowania na raka piersi. Indolo-3-karbinol selektywnie indukował apoptozę w komórkach raka piersi, ale nie w nienowotworowych komórkach piersi, co sugeruje potencjalną korzyść terapeutyczną I3C w walce z rakiem piersi [7]. Niski poziom indolo-3-karbinolu hamował wzrost komórek nowotworowych bardziej niż wzrost normalnych komórek piersi. Fitochemiczne zwiększenie stosunku Bax/Bcl-2 i zmniejszenie ekspresji Bcl-xL tylko w komórkach raka piersi.

Zobacz artykuł
Indol-3-karbinol i zmiany szyjne MUDr. Redecha M.

Indol-3-karbinol i zmiany szyjne MUDr. Redecha M.

Artykuły i badania

03. maja 2022

Pochodna indolu, indolo-3-karbinol (I3C), jest substancją naturalnie występującą w roślinach kapusty. Substancja ta hamuje proliferację komórek, zatrzymuje cykl komórkowy w fazie G1 i indukuje apoptozę, hamując w ten sposób powstawanie nowotworów. Jej zastosowanie mogłoby zatem pomóc w zapobieganiu i leczeniu niektórych chorób, w tym zmian chorobowych szyjki macicy. Jednakże mechanizmy molekularne, dzięki którym indole hamują powstawanie nowotworów, nie są dokładnie znane. U kobiet ze śródnabłonkową neoplazją szyjki macicy II i III (CIN II/III) stosunek 2:16α-hydroksyestronu jest niższy w porównaniu z kobietami ze zmianami fizjologicznymi w szyjce macicy. I3C skutecznie zwiększa 2-hydroksylację estrogenów w komórkach wątroby i sprzyja tworzeniu 2-hydroksyestronu kosztem 16α-hydroksyestronu. Dlatego też I3C może być stosowany jako środek wspomagający w leczeniu zmian szyjnych. Jednak jego zastosowanie jest szersze. Obecnie na rynku dostępnych jest kilka preparatów i suplementów diety zawierających indolo-3-karbinol. Zalecana dzienna dawka I3C to 200-400 mg dwa razy dziennie przez co najmniej 4 tygodnie.

Zobacz artykuł
Niebezpieczna dominacja estrogenów i Indol-3 Carbinol

Niebezpieczna dominacja estrogenów i Indol-3 Carbinol

Artykuły i badania

03. maja 2022

Doktor John Lee jako pierwszy użył określenia: „dominacja estrogenów” i spędził kilka lat na poszukiwaniu przyczyn problemów kobiecych, takich jak PMS, endometrioza, torbiele jajników, mięśniaki, rak piersi, niepłodność, osteoporoza i menopauza. Bazując na swoim klinicznym doświadczeniu w zakresie zdrowia kobiet, a także na podstawie opublikowanych badań, doszedł do wniosku, że problemy zdrowotne wielu kobiet (ale także mężczyzn) spowodowane są nadmiarem obecnych estrogenów. Estrogen ma trzy podstawowe typy – estradiol, estron i estriol. Estradiol kontroluje rozwój seksualny kobiet, wspomaga wzrost i funkcjonowanie żeńskich narządów płciowych oraz drugorzędnych cech płciowych kobiet, a także uczestniczy w homeostazie mineralnej kości.

Zobacz artykuł
Drogie Panie, zapewnijcie swojemu partnerowi zdrowe życie intymne

Drogie Panie, zapewnijcie swojemu partnerowi zdrowe życie intymne

Artykuły i badania

03. maja 2022

Indonal Man pozytywnie wpływa na metabolizm męskich hormonów płciowych, korzystnie wpływa na układ moczowy i płciowy, działa rewitalizująco w rozwiązywaniu problemów z prostatą Substancja Saw Palmetto będąca jej składnikiem wspomaga metabolizm zdrowego testosteronu w męskim organizmie oraz wspomaga prawidłowe funkcjonowanie prostaty i układu moczowo-płciowego.

Zobacz artykuł
Leczyć kobiece problemy naturalnymi ziołami

Leczyć kobiece problemy naturalnymi ziołami

Artykuły i badania

03. maja 2022

Jak mówią, natura jest potężną czarodziejką i od niej pochodzi także suplement diety INDONAL WOMAN®, który zawiera zalecaną dzienną dawkę indolo-3-karbinolu. Zwykle jest to naturalny ekstrakt z brokułów i innych warzyw krzyżowych (kapusta, kalarepa, kalafior). Dzięki unikalnemu składowi ziołowemu korzystnie wpływa na zdrowie kobiet, zwłaszcza w okresie menopauzy, pomaga w utrzymaniu równowagi hormonalnej u kobiet, pomaga przy zmianach tkankowych szyjki macicy oraz tkanek miękkich, hormonozależnych, takich jak macica, jajniki i piersi.

Zobacz artykuł
INDONAL w leczeniu mastopatii MUDr. BELLA

INDONAL w leczeniu mastopatii MUDr. BELLA

Artykuły i badania

03. maja 2022

Przeprowadziliśmy badanie dotyczące różnych diagnoz. Jednym z celów badania było określenie wpływu tkliwości piersi przy stosowaniu zalecanego suplementu diety Indonal. W badaniu wzięło udział 27 lekarzy z całej Słowacji, a do badania włączono 316 kobiet. Preparat oceniano przez 6 miesięcy. Ogólną poprawę lub nawet ustąpienie bólu zgłosiło 81% kobiet, bez poczucia poprawy u 15% kobiet, a pogorszenie odczuwania bólu u 4%. Indonal może w niektórych przypadkach powodować łagodne działania niepożądane. Do najczęstszych należało uczucie wzmożonego bólu piersi, u wspomnianych 4% kobiet wzdęcia, w mniejszej ilości nudności żołądka, lekkie krwawienia poza cyklem menstruacyjnym. Dotychczasowe wyniki wskazują na znaczną poprawę wyników u kobiet z bólem piersi. U większości pacjentów podczas stosowania leku Indonal obserwowano zmniejszenie bólu cyklicznego i niecyklicznego oraz poprawę mastopatii, jeśli został przepisany z prawidłową diagnozą. Podobna ocena ma miejsce także w Republice Czeskiej.

Zobacz artykuł