Przekwitanie u kobiet i Indonal FORTE® – pierwsza pomoc

Artykuły i badania

03. maja 2022

Przekwitanie to naturalny okres w życiu kobiety, w którym kończy się cykliczna funkcja hormonalna jajników. Krwawienie miesiączkowe i możliwość zajścia w ciążę naturalnie się kończą.

Okres ten występuje w przybliżeniu od 45-55 roku życia. Na początku kobiety nie zauważają tego okresu, ale później w większości przypadków muszą stawić czoła różnym zmianom fizycznym i psychicznym, które mogą je naprawdę dręczyć.

Objawy

W tym okresie zwykle pojawiają się niekontrolowane uderzenia gorąca, nudności, drażliwość, bezsenność, nocne poty, wahania nastroju, bóle głowy. Lekarze zakładają, że dzieje się tak z powodu braku estrogenu i progesteronu w organizmie.

Terapia

Przy pierwszych objawach i braku miesiączki w tym wieku należy zwrócić się o pomoc do ginekologa, który oceni stan, przeprowadzi dokładne badania i ustali właściwe leczenie. Kuracja opiera się na suplementacji hormonów, jednak skład diety oraz substancja I3C doskonale sprawdzają się także w okresie menopauzy. Korzystnie wpływa na gospodarkę hormonalną kobiet, szczególnie korzystnie wpływa na okres menopauzy. W razie zainteresowania część kobiet może sięgnąć także po rozmaite produkty spożywcze, naturalne zamienniki hormonów, takimi produktami są na przykład soja, ale także rozmaite zboża i warzywa kapustne. Pokarmy zawierające bor czy selen mogą również zwiększać poziom estrogenów, dlatego nie ma potrzeby rezygnować z owoców czy ryb. Dzięki jadłospisowi kobiety mogą odważnie walczyć z dyskomfortem zwanym „przejściem”.

Jak sobie radzić z menopauzą

Jeśli z różnych powodów kobiety odmawiają leczenia hormonalnego, mogą sięgnąć po naturalne suplementy diety. Doskonałym naturalnym suplementem jest Indonal Forte®, który zawiera zalecaną dzienną dawkę substancji I3C – będącej w rzeczywistości naturalnym ekstraktem z brokułów i innych warzyw krzyżowych (kapusta, kalarepa, kalafior i kukurydza (ekstrakt z papryki)), który zwiększa biodostępność główne substancje aktywne I3C i kompleks kurkuminy w organizmie.Indol-3-karbinol jest w stanie kontrolować aktualny stan poziomu hormonów i stale go korygować poprzez zwiększanie lub odwrotnie hamowanie produkcji hormonów płciowych do ich optymalnego poziomu.Zapewnia czy nie występuje nadmierny spadek lub wzrost poziomu hormonów w organizmie lub ich wahania.

Ta korzystna potrójna kombinacja jest pomocna w przypadku zmian tkankowych w szyjce macicy i torbieli piersi, a także w tłumieniu objawów związanych z menopauzą. Więcej można przeczytać na www.indonalpl.miloslavpoliak.sk.

Okres klimakteryjny może być dla wielu kobiet przygnębiający i skomplikowany, należy jednak pamiętać, że to nie koniec, ale nowy początek. Początek okresu, w którym kobiety mogą w końcu zadbać o siebie i cieszyć się życiem w pełni! „Jednak prawdą jest, że najlepszą profilaktyką są regularne badania ginekologiczne” – podsumowuje ginekolog MUDr. Ilona Hegerova.

Autor: artykuł PR

Dodaj komentarz