Czy kurkumina poprawia pamięć i nastrój?!

Artykuły i badania

03. maja 2022

Badanie przeprowadzone w 2018 roku przez naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego wykazało, że kurkumina ma korzystny wpływ na pamięć i nastrój u ludzi, zwłaszcza tych, którzy z wiekiem cierpią na utratę pamięci.

Badanie mówi o wpływie kurkuminy na wydajność pamięci u osób, które nie cierpią jeszcze na demencję oraz o jej potencjalnym wpływie na blaszki amyloidowe i sploty neutrofilowe, które w przypadku choroby Alzheimera skutkują powstawaniem deformacji mózgu. Czy wiesz, że w Indiach, które są kolebką kurkumy, jest najmniej osób starszych cierpiących na chorobę Alzheimera i że ich zdolności poznawcze są lepsze?

W badaniu wzięło udział 40 osób w wieku od 50 do 90 lat z łagodnymi zaburzeniami pamięci. Badanym losowo podawano suplementy kurkuminy lub placebo dwa razy dziennie przez 18 miesięcy. Na początku i na końcu badania mierzono również zawartość kurkuminy we krwi, a 30 uczestników przeszło także tomografię lub badanie PET w celu monitorowania wpływu kurkuminy na wielkość płytek i splotów w ich mózgach.

Uczestnicy, którzy przyjmowali kurkuminę, doświadczyli znacznej poprawy pamięci i zdolności koncentracji. U pacjentów, którym podano placebo, nie wykazano żadnej różnicy. W testach pamięci u osób przyjmujących kurkuminę nastąpiła poprawa o około 28% w ciągu 18 miesięcy, u badanych wykazano poprawę nastroju. Badanie PET wykazało znaczną redukcję płytek i splotów w ciele migdałowatym i podwzgórzu, które kontrolują większą pamięć i funkcje emocjonalne.

ŹRÓDŁO:

https://www.sciencedaily.com/releases/2018/01/180123101908.htm

 

 

Znajdziesz: https://indonal.sk/produkt/kurkumin-komplex-forte-piperin/

Dodaj komentarz