Różnica między Indonal Forte a Indonal Woman?

Artykuły i badania

19. czerwca 2024

Różnica między Indonal Forte a Indonal Woman polega na składzie, cenie i opakowaniu.

Różnica między Indonal Forte a Indonal Woman polega na składzie, cenie i opakowaniu.

Indonal Forte zawiera 200 mg indol-3-karbinolu, 100 mg kompleksu kurkuminy (kurkumina, bisdemetoksykurkumina, demetoksykurkumina) i 2 mg piperyny (ekstrakt z czarnego pieprzu). Kurkumina wykazuje działanie chemoprewencyjne (chemoprewencja oznacza zdolność niektórych substancji do zapobiegania, opóźniania lub zmniejszania ryzyka rozwoju nowotworów). Piperyna zwiększa skuteczność i wchłanialność substancji czynnych.

Indonal Woman zawiera 150 mg indol-3-karbinolu i skrobię kukurydzianą. Indonal Woman ma niższą zawartość głównej substancji czynnej indolo-3-karbinolu. Jego zaletą jest cena (Indonal Woman jest tańszy od Indonal Forte i dostępny jest w opakowaniu po 120 kapsułek. Indonal Forte dostępny jest w opakowaniu 90 kapsułek). Indonal Woman jest również zalecany w przypadku alergii na kurkuminę.

Podsumowanie

Indonal Forte i Indonal Woman mają tę samą główną substancję czynną, indolo-3-karbinol, a zatem podobne efekty terapeutyczne. Indonal Forte zawiera jednak większą ilość tej substancji czynnej, konkretnie o 50 mg więcej na kapsułkę, oraz kompleks kurkuminy, który jest doskonałym uzupełnieniem głównej substancji czynnej dzięki wyżej wspomnianym działaniom. Jeśli nie masz alergii na kurkuminę, zalecamy wybór Indonal Forte. Jeśli bierzesz Indonal profilaktycznie lub masz alergię na kurkuminę, zalecamy Indonal Woman.

Źródło

Celostnimedicina.cz „Kurkumina i czarny pieprz mogą zatrzymać wzrost komórek nowotworowych w raku piersi” 29 sierpnia 2012. https://www.celostnimedicina.cz/kurkumin-a-cerny-pepr-dokazi-zastavit-rust-rakovinnych- bunek-pri -rak piersi/

Dodaj komentarz